1956’da Trabzon’da doğdum. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 54 yıldır Küçükçekmece’de yaşamaktayım. Küçükçekmece’nin sosyal hayatının her alanında yer almaktan mutluluk duyuyorum. 17 yıl boyunca Cennet Barbaros Spor Kulübü’nün başkanlığını yaptım.

1974 yılında, Bakırköy Ticaret Lisesi öğrencisiyken başlayan politik yaşamım aralıksız devam etti. Aradan geçen 47 yıl boyunca politikadan hiç kopmadım. SHP ve CHP’de 9 yıl ilçe yöneticiliği, 4 dönem Küçükçekmece CHP İlçe Başkanlığı, farklı dönemlerde ilçe, il ve kurultay delegelikleri yaptım. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’na seçildim.

Yaşamım boyunca Atatürk devrimlerinin, çağdaş, sosyal, laik bir hukuk devletinin yılmaz savunucusu oldum. Bireyin özgürlüğüne, cinsiyet eşitliğine, doğanın ve hayvanların korunması gerekliliğine, hukukun üstünlüğüne inandım ve tüm bunlar için mücadele ettim; çünkü benim bu vatana, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e vefa borcum var…

Küçükçekmece Belediye Başkanı
Kemal Çebi