Geleceğe güvenle bakabilen, mutlu insanların yaşadığı modern ve yaşanabilir kent olma, Küçükçekmece için gerçek bir vizyon tanımıdır. Önceliğimiz, beraber yaşama kültürünün zenginliğe dönüştüğü bir Küçükçekmece olmaktır. Bu öncelikle, yurttaşlarımızın yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı; hiç kimseyi ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bireylerin özgürlüğüne, toplumsal cinsiyet eşitliğine, çevrenin korunması gerekliliğine ve en önemlisi kent adaletine inandım. Göreve geldiğim günden itibaren değil, Kemal Çebi olduğumdan beri bu anlayışa sahip birisiyim. Küçükçekmece benim evim. 12 yaşındaydım Küçükçekmece’ye geldiğimizde. Burada büyüdüm, okudum, evlendim, çocuklarım burada doğdu büyüdü. 52 senedir Küçükçekmece’de yaşıyorum ve 54 senedir Küçükçekmece’de girmediğim tek bir sokak, dokunmadığım tek bir duvar yoktur. Bugüne baktığımızda ise Küçükçekmece’de hizmet getirmediğimiz tek bir sokak, tek bir cadde yoktur. Küçükçekmece’nin sorunlarını yaşayan bir Küçükçekmeceli olarak kentte eşitlik ve kent adaleti anlayışı ile yaptığımız çalışmalarla tüm mahallerimize eşit hizmet sunuyor ve sunmaya da devam ediyoruz.

Ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan sürdürülebilir hizmetler sunan, tüm paydaşlarına değer katan, yerel demokrasinin güçlenmesi için gerekli ortamı yaratan, örnek bir yerel yönetim olma hedefi ile Nisan 2019’dan bugüne Küçükçekmecemizde önemli hizmetlere imza attık.

Bütçemizi, öncelikler ve ihtiyaçlarımızın önemi doğrultusunda verimli ve etkin kullanmada büyük bir hassasiyet gösterdik. Bu doğrultuda kaynaklarımızı verimli kullanarak sürdürülebilir bir gelişmeye verdiğimiz önemin altını çizmek isterim. Küçükçekmece Belediyesi herkesin sesini duyurabildiği, şeffaf, hesap veren, ortak akılla hareket eden bir belediyecilik anlayışı ile çalışacaktır sözümüzü tuttuk, tutmaya devam edeceğiz.